ETKİNLİKLER & TEKNOLOJİ

Force Sensor Teknolojisi

FANUC kendi üretim hattında bulunan 3500’ün üzerinde robot, 60 yıllık deneyim ve tüm dünyada memnun müşterileriyle en iyi fabrika otomasyonu sunmak için çabalıyor.

Bütün imalat süreçleri için çok yönlü teknolojiler ile dünyanın en küçüğünden en güçlüsüne uzanan robot portföyünü sunan FANUC, force sensor teknolojisi ile birçok sektörde çözüm sunmaya devam ediyor.

Dahili olarak sunulan Force Sensor teknolojisi ile müşterilerine bir çok alanda kolaylık sağlıyor. Çapak alma, taşlama, polisaj, montajlama, yüzey eşleştirme, ağırlık ölçme gibi uygulamalarda kolay ve hızlı devreye alınabilen Force Sensor teknolojisini sunuyor. Ürünün FANUC teknolojisi altında sunuluyor olması kullanım kolaylığı açısından bir çok avantaj sağlıyor. Aynı zamanda tak-çalıştır alt yapısıyla hızlı devreye alma ve kolay adaptasyon sunuyor.

 

Çapak alma işleminde belirlenen bir kuvvet ile ürünler üzerinde çapak alma ve taşlama işlemi kolaylıkla yapılabiliyor.

Polisaj işlemi esnasında polisaj yapmak istenilen ürünlerin tüm yüzeyine aynı oranda kuvvet uygulayarak en iyi kalitede sonuç alınmasını sağlıyor.

Montajlama, dişli grubu ve sıkı geçme ürünlerin montajlanmasında ve sabitlenmesinde force sensor teknolojisi kullanılıyor.

Standart ağırlık ölçme işleminin yanısıra, çevrim süresi anlamında da avantaj sağlayabilmek için, hareket esnasında taşınılan ürünlerin ağırlıklarını ölçme imkanı sunuyor.

Automatic Path Generation özelliği ile uygulama yapılacak parçalara manuel müdahale yapılmadan bir kamera aracılığı ile parçanın pozisyonunu algılayarak otomatik yörünge oluşturma özelliği sunuyor. Uygulama detayı olarak, iş parçalarının CAD Datası offline programımız olan Roboguide’a yüklenerek kolaylıkla işlem yapılacak yüzeyler belirleniyor ve gerçek sistem üzerinde IR-Vision teknolojisi ile eşleştirme yapılıyor. Seri üretim esnasında bir çok farklı parçanın olduğunu düşünürsek, bu teknoloji ile manuel olarak işlem yapmadan hızlı devreye alma anlamında avantaj sunuyor