ETKİNLİKLER & TEKNOLOJİ

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi FANUC, Kovid-19 nedeniyle profesyonel sahada oluşan problemlerin giderilmesine yardımcı olmak, becerileri geliştirmek ve üretkenlik düzeyini artırmak üzere yürüttüğü webinar çalışmalarına devam ediyor. “Şimdi online webinarlarımız ile bilgilerinizi artırmanın tam zamanı” sloganıyla 24 Nisan’da başlayan FANUC webinarlarında şu ana dek ‘FANUC R30iB Kontrolör ve Yeni Robot Modelleri’, ‘FANUC Entegre Kamera Teknolojileri iRVision’ ile ‘FANUC Ark Kaynak Robotları’ başlıkları tüm yönleriyle ele alındı.

Robot kullanımının istihdama katkısı webinarlarda konuşuluyor

FANUC teknolojilerini kullanan mühendislik firmalarının, fabrikaların teknik üretim ekiplerinin ve Türk sanayicilerinin katılım sağladığı webinarlar, ortalama 1 saat sürerken her cuma günü saat 14.00’da gerçekleştiriliyor. Ortalama 200 kişinin katılım sağladığı her webinarda FANUC ürün, teknoloji ve çözümlerinin tanıtımı yapılıyor. Yanı sıra spesifik başlıklar altında;  sunulan avantajlar, robot kullanımının istihdama katkısı, küresel ekonomik koşullarda robot yatırımı yapmanın önemi,  makine ve robot kullanımının teknik detayları, başarı hikayeleri ve özel kamera teknolojileri gibi ek ekipmanların anlatımı katılımcılarla paylaşılıyor.

Bu Cuma (8 Mayıs) tarihinde ise ‘Gıda Sektörüne Yönelik Robotlu Çözümler’ başlıklı konuyu webinarda gündeme getirecek olan FANUC, gelecek webinarlarda ‘Otomotiv Sektöründe FANUC Teknolojileri’, ‘Robotlarla makine besleme operasyonu’, ‘Roboguide Simulasyonu’, ‘Robodrill (Dik İşleme Merkezi) ve Robot Adaptasyonu’ ve ‘Tier 1 Otomotiv ve Yan Sanayinde Robot Kullanımı’ gibi konuları hedefliyor. Sunumların ilerleyen dönemlerde sanal bir tur ile ürünlerin gözlemlenebileceği  ‘virtual tour’larla da desteklenmesi planlanıyor.