ETKİNLİKLER & TEKNOLOJİ

FANUC Roboguide: 3D Akıllı Robot Simülasyonu

 

FANUC Roboguide, PC tabanlı simülasyon yazılımı sayesinde test hücrelerinin ayarlarını destekleme, çevrim dışı programlama sağlama, uygulamada kullanılacak robot programları ve eğitimleri için kullanıcılara optimasyon ve veri alma imkanı sunmaktadır.

Üretimdeki hataları minimuma indirmek amacıyla hücreler tasarlanabilir, test edilebilir ve tamamen değişiklik yapılabilir. 3D modellerin kaydedilmesi mümkün simülasyon imkanı sayesinde uygulama öncesi PC’nizde gerçek bir robot imkanı sunar. Yazılımın geniş CAD kütüphanesinde, kullanıcıların parçaları seçmesine ve boyutlandırmasına fırsat verir. Kullanım kolaylığı ve gerektiğinde kısa bir eğitimle kullanımı da ROBOGUIDE yazılımını kullanmanız için önemli özellikleri arasındadır.

Hücreleri ve çevrim sürelerini değerlendirir

ROBOGUIDE, optimum hücre tasarımı sağlamak için, hücreleri modelleme, uygulama ve kurulum için en uygun robotu seçmenize olanak sağlar.

Ön programlama sayesinde zamandan tasarruf imkanı sağlar

ROBOGUIDE, robotun kurulum öncesinde yeniden programlanmasına olanak sağlar. Robotun yörüngelerini ve Dual Check Safety (DCS) parametrelerini doğrulayarak, robota programları yüklemeden önce, simülasyondan kontrol etmenizi sağlar.

Kurulum ve sistem birleşimlerini test etme

ROBOGUIDE; taslakları yardımcı eksenleri, pozisyonerleri ve çoklu makine gruplarını kolayca ayarlar. Devir süreleri işlevselliğinin ve gücünün kontrol edilmesi için test edilir.