FANUC ZONE

Fanuc Zone

FANUC ile Bahçeşehir Üniversitesi’nden Gençler İçin İş Birliği

4 Ağustos 2021 genel


FANUC Türkiye olarak fabrika otomasyonu alanında kalifiye iş gücü oluşması için gençlere yönelik çalışmalarımızın doğrultusunda Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde verilen CO-OP markalı ders programı kapsamında iş birliği gerçekleştirildi. 2021-2022 güz döneminde “Robotik Programlama ve Uygulamalar” bahar döneminde ise “Endüstriyel Otomasyon ve Hareket Kontrolü” odaklı olması planlanan derslerin içeriğini öğretim üyelerinin desteği ile FANUC Türkiye ekibi hazırlayacak. Dersler boyunca yine FANUC Türkiye’nin oluşturduğu eğitim kitapçıkları kullanılacak.

İş birliği kapsamında gelecek yılın güz döneminde Doç. Dr. Berke Gür koordinatörlüğünde “Robotik Programlama ve Uygulamalar”, bahar döneminde ise Dr. Öğr. Üyesi Vahid Tavakol koordinatörlüğünde “Endüstriyel Otomasyon ve Hareket Kontrolü” odaklı derslerin işlenmesi planlanıyor.

FANUC Türkiye Uygulama Mühendisi Emre Bekler’in eğitmenlik yapacağı derslerin içeriğini FANUC Türkiye ekibi oluşturacak. Ayrıca dersler süresince FANUC Türkiye’nin oluşturduğu eğitim kitapçığı kullanılırken, derslerin vize, final ve proje ödevleri de yine FANUC tarafından denetlenecek.

Partnetlik hakkında açıklamalar yapan FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Bahçeşehir Üniversitesi’nin değerli öğretim üyeleri ile birlikte öğrenciler için oldukça faydalı ve katma değer yaratan bir program oluşturduk. Öğrencilerin derslerimize yoğun ilgi göstereceklerinden eminim. Yaptığımız bu partnerlik sayesinde FANUC robotları birinci elden programlama deneyimi kazanacak. Ayrıca üniversite öğrencileri mezun olduğunda robotik alanda hedeflerine ulaşmak için bir adım önde başlayacak. Bu eğitimler sonrasında temel ve ileri seviyede robot programlamayı öğrenecek olan öğrencilerin, yüksek seviye uygulamalar ve yeni teknolojilere adapte olması çok daha hızlı olacak. Sunduğumuz derslerin yanı sıra mühendislik bölümü öğrencilerini de FANUC Türkiye bünyesinde stajyer olarak istihdam edeceğiz” dedi.

Post A Comment