FANUC ZONE

Fanuc Zone

FANUC, Münih merkezli otomotiv grubu BMW firmasına 3500 robot tedarik ediyor

1 Haziran 2020 genel


Endüstriyel robot üreticisi FANUC ve otomotiv grubu BMW AG, yeni üretim hatları ve fabrikaları için 3.500 robot robotluk bir çerçeve anlaşma imzaladı. FANUC robotları, mevcut ve gelecekteki BMW modellerinin üretiminde kullanılacak. İlk robotlar 2019’un sonunda kuruldu. Gelecek yıllarda BMW Group’un Alman ve uluslararası üretim tesislerinde daha fazla robot kullanılacak.

Bu projeyi kazanan FANUC, BMW Group’un stratejik ortağı olarak önemli bir kilometre taşıdır. Robot üreticisi sürekli olarak araştırma ve geliştirmeye ve tüm dünyadaki müşterilerini desteklemek için hizmet ağının genişletilmesine yatırım yapıyor.Gelecekte, BMW Group tarafından müşterinin bireysel gereksinimlerine göre uyarlanmış yeni geliştirilmiş modeller de dahil olmak üzere çeşitli FANUC robot modelleri kullanılacaktır. Robotlar, karoser atölyesi yapımında ve kapı ve kaporta üretiminde öncelikli olarak kullanılacaktır. Hortum ambalajları ve çapraz eksen üreticileri ile işbirliği içinde FANUC, çevre bileşenleri sağlayarak BMW Group’a tedarik yelpazesini tamamlıyor.

Serideki 110’dan fazla robot modeliyle FANUC, dünya çapında endüstriyel uygulamalar için en geniş robot yelpazesini sunmaktadır. Bunlar, 2,3 tona kadar yükleri güvenle taşıyabilen ve altı ekseni aracılığıyla esnek bir şekilde hareket ettirebilen M-2000 gibi özellikle güçlü robot tiplerini de içerir. FANUC sadece otomotiv endüstrisinde başarılı olmakla kalmamıştır 600.000’den fazla FANUC robotu dünya çapında çok çeşitli sektörlerde kurulu olarak çalışmaktadır.