FANUC ZONE

Fanuc Zone

Yeni ROBODRILL serisi

31 Ocak 2020 genel

13 – 17 Eylül tarihleri ​​arasında Stuttgart’taki AMB Show’da sunacağımız yeni nesil ROBODRILL makinelerini duyurmaktan gurur duyuyoruz (salon 7’de B51 standı).Yeni α-DiB serisi, başarılı α-DiA serimizden devralacak. Çeşitli iyileştirmeler ve yeni özellikler ile birlikte geliyor. En büyük değişiklik gelişmiş makinelerin tanıtılmasıdır.Yeni seri ile, bilinen boyutlarda (S, M, L) hem standart hem de gelişmiş modeller sunuyoruz. Böylece müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak altı ROBODRILL makinesi var.Hem standart hem de gelişmiş modeller, kullanımlarını kolaylaştırmak için yeni iHMI’mız ile donatılmış bir operatör paneline sahiptir. Operasyon Yönetimi Yazılımı ‘ROBODRILL-Linki’, makineyi kalıcı olarak izleyerek, ortaya çıktıklarında operasyon sonuçları sağlar. Otomatik makine izleme aksama sürelerini minimumda tutar.

Felsefemiz doğrultusunda yeni ROBODRILL, FANUC Robotları ile kolayca otomatikleştirilebilir. ‘Hızlı ve Basit Başlangıç ​​Paketi’, ROBODRILL’ın otomasyonunu bir FANUC Robotu ile basitleştirerek zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.Hızlı travers ve takım değiştirme için yeni akıllı fonksiyonlar kullanarak döngü süresini kısalttık. Ayrıca, yeni makineler, Geliştirilmiş Önleyici Bakım Rehberliği özelliği sayesinde bakımı daha hızlı ve mümkün olduğunca kolay hale getirmek için tasarlanmıştır.

2017’den itibaren, tüm modeller yeni DDRiB döner tabla ya da DDR-TiB trunnion sistemi ile donatılabilir ve indeksleme süresi 0,5 saniyedir – 0,3 saniyelik bir azalma – ve çok hızlı sıkma. Sıkma torku 700N-m’ye yükseltildi.Gelişmiş α-DiB modellerimiz aşağıdaki ekstra teknik iyileştirmeleri sunar.Z ekseni vuruşları, daha büyük parçalar üretmek için 400 mm’ye ulaşır, böylece takımlar ve iş parçası arasındaki paraziti azaltır. Takım değiştirme süresini kısaltmak için, kuleye fazladan bir servo motor takıldı 0,7 saniye – standart sürümden 0,2 saniye daha hızlı – daha hızlı çevrim süreleri ve daha yüksek verimlilik için. Gelişmiş modeller artık 4 kg’a kadar olan daha büyük aletleri kabul ediyor. Α-DiB serisinin standart modelleri, 2016 sonbaharından itibaren Avrupalı ​​müşterilere sunulacak. Gelişmiş modeller 2017 başlarında satışa sunulacak.